Červen 2015

Hvězdy Parkouru a Freerunningu

15. června 2015 v 21:52 | Josef
Erik Mukhametshin
Cherepko Semen
Tim Shieff
Dimitris Kyrsanidis
Alfred Scott
Pavel Petkun (Pasha)
Oleg Sherstyachenko
Taras Povoroznyk
Alexander Rusinov
Daniel Samek
Jan Hanko
Tomáš Slavík
Vladimir Koldaev
Ivan Savchuk
Denis Pichugov
a další


Nějaké rady o botách ?

15. června 2015 v 21:41 | Josef
Neznáte nějaké dobré boty na skákaní ?
Třeba běžecké ?

Street workout

15. června 2015 v 9:31 | Josef

Street Workout je fyzická aktivita provádí se většinou ve venkovních parcích nebo veřejných zařízení. Je to kombinace atletiky, posilování s vlastní vahou (kalisteniky) a gymnastiky. Typické rutinní cvičení se často skládá ze shybů, kliků, dipů, muscle-upů, sedů lehů a dřepů. Street workout zahrnuje i některé statické držení, jako lidské vlajky, přední páky (front lever), zadní páky (back lever) a Planche.
Je populární mezi mladšími generacemi, je to zcela zdarma, podporuje to zdravý životní styl a socializaci a žádoucí postavu může být dosaženo s ním.


Freeruning

15. června 2015 v 9:03 | Josef
Free running je umění pohybu, akrobatická sportovní disciplína. Freerunnerům jde o to, aby ve své cestě hladce a plynule překonali překážku akrobatickýmy pohyby, vytvářející atleticky a esteticky vypadající způsob pohybu. Na rozdíl od parkouru jsou povoleny akrobatické pohyby a skoky, přičemž Freerunning je více zaměřen na estetiku a krásu pohybu (salta, přemety atd..)

Front Flip
Je to salto vpřed, zapomocí silného odrazu nohou a švihnutí rukou od hlavy a táhnete je dopředu a nahoru. Z nohou se musíte odrážet dynamicky, buť je máte vedle sebe nebo jednu nohu dáte trochu dopřeději a druhou necháte v zadu, ale furt se odrážíte z obou nohou. Potom když vyskočite tak přitáhnete kolena k hrudi a chytnete si je rukama, ale pozor tohle salto je rychlé, takže si dávejte pozor na rychlé rozbalení, aby se vám nic nestalo.


Parkour

9. června 2015 v 10:26 | Josef

Parkour neboli "l'art du déplacement" ( francouzky - umění pohybu) je to disciplína francouzkého původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B rychle, bezpečně, plynule a účinně neboli efektivně za použití jen vlastního těla. Pomáhá překonávat libovolné překážky v okolním prostředí (kameny, zdi, větve, zábradlí, skály, některé domy atd..) a může se provozovat kdekoliv (venkov, město..).
Saut de fond (skok na zem)
Je to výskok z výšky s dopadem na zem. Když vyskočíte, musíte mít zpevněné celé tělo, potom si přitáhnete k tělu nohy bez pomoci rukou a koukáte se na bod kam chcete dopadnout. Musíte přistát na špičkách, aby jste se nezranili a nesmíte mít rozhraní mezi lýtkem a stehnem nižší než 90 stupňů a při dopadu si můžete pomoci rukama zbrzdit pád. Čím tišší dopad, tím lehčí náraz a menší riziko zranění.
Moneky vault ("opičí přeskok")
Je to přeskok přes libovolnou překážku, ze začátku raději nižší a potom postupně můžete vyšší. Běžíte proti překažce a když jste relativně blízko cyhtíte se překažky oběma rukama, vyskočíte, potom přitáhnete nohy k tělu a přitom používáte ruce na odtlačení od překažky na výšku. Až budete mít nohy trochu za překážkou, aby jste nezavadili špičkama o překážku tak pustíte ruce, protáhnete nohy a dopadáte na špičky.


TOPlist