Parkour

9. června 2015 v 10:26 | Josef

Parkour neboli "l'art du déplacement" ( francouzky - umění pohybu) je to disciplína francouzkého původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B rychle, bezpečně, plynule a účinně neboli efektivně za použití jen vlastního těla. Pomáhá překonávat libovolné překážky v okolním prostředí (kameny, zdi, větve, zábradlí, skály, některé domy atd..) a může se provozovat kdekoliv (venkov, město..).
Saut de fond (skok na zem)
Je to výskok z výšky s dopadem na zem. Když vyskočíte, musíte mít zpevněné celé tělo, potom si přitáhnete k tělu nohy bez pomoci rukou a koukáte se na bod kam chcete dopadnout. Musíte přistát na špičkách, aby jste se nezranili a nesmíte mít rozhraní mezi lýtkem a stehnem nižší než 90 stupňů a při dopadu si můžete pomoci rukama zbrzdit pád. Čím tišší dopad, tím lehčí náraz a menší riziko zranění.
Moneky vault ("opičí přeskok")
Je to přeskok přes libovolnou překážku, ze začátku raději nižší a potom postupně můžete vyšší. Běžíte proti překažce a když jste relativně blízko cyhtíte se překažky oběma rukama, vyskočíte, potom přitáhnete nohy k tělu a přitom používáte ruce na odtlačení od překažky na výšku. Až budete mít nohy trochu za překážkou, aby jste nezavadili špičkama o překážku tak pustíte ruce, protáhnete nohy a dopadáte na špičky.


TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama